Uplatnění služeb architekta

Máte-li podnikatelský záměr k jehož uskutečnění potřebujete nemovitost, architekt Vám může být dobrým rádcem. V otázce koupi již existující nemovitosti Vám může být nezávislým poradcem při posouzení vhodnosti stavby pro zamýšlený záměr. Realitní makléři jsou velmi často úzce orientovaní na uskutečnění obchodu, často na úkor klienta. Mnoho makléřů pak nemá ani patřičné vzdělání z oboru staveb a realit.

Architekt je navíc dále schopen posoudit stavebně technický stav stavby, jeji konstrukce, předběžně vyčíslit náklady na rekonstrukci či přizpůsobení stavby danému účelu a upozornit Vás na možná úskalí při jednání s úřady.

Tato na první pohled zbytečná služba Vám může ušetřit nemálo úsílí a energie, které by mohlo být směřováno již odpočátku špatným směrem a v budoucnu například brzdit rozvoj Vašeho podnikání. Cena architekta v porovnání s jeho přinosem k Vašemu úspěchu není nikterak vysoká.

Zvláště podnikáte-li ve službách, nemovitost či prostory pro podnikání mají rozhodující vliv na úspěšnost Vašeho podnikání. Samozřejmě, že úspěná firma také musí myslet na svoji reprezentaci a budování značky. A toto si již zcela určitě žádá spolupráci s architektem již v prvopočátcích plánování.

Řešíte-li otázku bydlení ve spolupráci s architektem, nepochybně si uvědomujete, jakou klíčovou roli hraje návrh stavby v celém jejím a Vašem následujícím životě. Mezi stavebníkem a jeho domem se v průběhu let vytváří silné citové pouto.

Je jedno jestli stavbu realizujete sami svépomocí nebo zda preferujete řešení zakázky na klíč. Investice do bydlení je často důležitým životním rozhodnutím a proto by jí měla být věnována maximální pěče a pozornost, aby invenstovaný čas a prostředky byly využity správným způsobem a stavba sloužila přesně podle Vašich představ.

Jedině tak se neochudíte o možnost poznávat skrze Váš dům sám sebe.

Prostor v kterém žijeme se stává nedílnou součástí nás všech. Ovlivňuje naši psychicku, náš pracovní výkon a přímo i nepřímo náše zdraví. Proto věnujte jeho podobě dostatečnou pozornost a v případě potřeby neváhejte využít pomoc našich architektů.