Návrh pokoje

Návrh pokoje je jednou ze základních úloh interiérového - bytového architekta.

Pokud zařizujeme byt či dům nebo jen prázdný pokoj a nevíme si rady s výběrem nábytku, barvy stěn, případně i podlah, nezbývá než se obrátit na architekta, případně na bytového architekta - bytového designéra.

Pravděpodobně máme na zařízení pokoje vyhrazeny určitě finanční prostředky, které chceme maximálně efektivně v návrhu využít.

Samozřejmě, že na zařízení každého pokoje padne jiná suma peněz. Nejdražší bývá postupně vybavení kuchyně, koupelny, obyvacího pokoje, ložnice, vstupní haly, chodby mezi levnější patří dětské pokoje, kde je vhodné experimentovat se zajímavými nápady.

Vybavení dětského pokoje se často mění s tím, jak dítě roste. Nenechme se mýlit zdánlivě nízkými náklady na zařízení dětského pokoje. Je třeba mít představu o tom, jak budou peníze na úpravy vynakládány v čase. Jak dítě roste a dospívá, pokoj je třeba přizpůsobovat jeho potřebám. 

Cena hraje při návrhu pokoje svou roli. Nicméně dobrý nápad často nestojí nic. Pokud máme o nápady nouzi a nebo jen hledáme radu a pomoc odborníka, aby vše dopadlo podle našich představ, je dobré oslovit bytového architekta nebo designera.

Jak se sami možná přesvědčíte, dobrý návrh interiéru rozhodně není o spoustě peněz. A dobrý návrh rozhoduje o tom jak bude Váš pokoj vypadat a jak se vněm budete cítit. Jestli Vám bude ušit návrh na míru a vy se v něm budete cítit přijemně doslova "jako v pokojíčku".

Pro všechny typy pokojů lze však najít společná pravidla, kterými by se měl jejich návrh řídit.

Mělo by být zohledněno, kolik osob bude pokoj užívat, jaké činnosti v něm budou vykonávány, jak dlouhá je životnost návrhu pokoje a jestli je cena navržených úprav a vybavení v souladu s vyhrazenými finančními prostředky. 

 

Návrh koupelny

Návrh kuchyně

Návrh obývacího pokoje

Návrh ložnice

Návrh dětského pokoje

Návrh šatny

Návrh haly (vstupní)

Návrh pracovny