Návrh interiéru

Navrhujeme interiéry všech budov. Od moderních kancelářských a komerčních interiérů, po stylové interiéry pro bydlení a odpočinek. Jaké interiéry navruhujeme.

Při návrhu interiéru je potřeba postupovat od stanovení celkové koncepce, přes konkrétní řešení až po detaily. Tedy kvalitní návrh rozhodně nemůže být postaven na výběru několika kůsů skvělých svítidel nebo nebo například jen na stylu nábytku nebo vybraných vzorech a barvách.

U návrhu interiéru architekt vždy vychází z architektury stavby, v které se interiér nachází. Stanoví základní dispoziční řešení zohledňující konstrukční limity stavby (nosné stěny, stoupačky atd.) Poté spolu s klientem definuje všechny aspekty, které by interiér měl mít.

Nejzákladnější je stanovit charakter prostoru, zda preferujete uzavřenější menší oddělené prostory poskytující výsostné soukromí každému uživateli interiéru, nebo spíše otevřené propojené prostory, které jsou chápány jako jeden celek ( s výhodou se uplatní u menších bytů).

Dále je důležité zjistit jaké činnosti mají být v interiéru vykonávány a těm návrh interiéru uzpůsobit. Prakticky každá činnost člověka má své specifické požadavky, tak aby mohla být pohodlně vykonávána. Pravidla vychází jednak z naší tělesné dispozice (ergonomie) dále se jedná o psychické požadavky spojené se smyslovými vjemy (například pokud navrhujeme pracovnu, měla by mít dostatek světla, neměla by se přehřívat, měli by být uplatněny decentní barvy a materiály, tak aby naše mysl nebyla ničím zatěžována - např. odlesky, hluk, zvuky, vibrace, otřesy atd. a mohli jsme se plně soustředit na práci)