Cena architekta

Cena architekta závisí na požadovaných službách. To jestli Vás vyjde architekt draho nebo jeho cena bude levná, závisí do značné míry na tom, jak dobře dokážete formulovat svoje požadavky a stanovit priority. Například jestliže se chystáte stavět rodinný dům a máte vyhlédnutý pozemek, můžete oslovit architekta o konzultace Vašeho záměru a zhodnocení vhodnosti pozemku pro Váší stavbu.

Hodina konzultace architekta se pohybuje v průměru 400-600Kč. V porovnání s cenou domu v řádu milionů, je toto bezpochyby levná cena, která Vám muže ušetřit spoustu peněz. Dost možná Vám pohled architekta rozšíří obzory v možnostech řešení stavby a dodá potřebnou inspiraci.

Právě inspirace a nový pohled na věc může být ve finále rozhodující benefit, který architekt Vaší stavbě přinese. Navíc velmi levně.

 Po úvodní konzultaci můžete architekta požádat o vypracování architektonické studie stavby. Cena této počáteční fáze je opět v poměru s jejím významem a pozdějším přínosem levná.

Cena architektonické studie rodinného domu se pohybuje již od 30 tisíc korun. Za tuto cenu získáte naprosto originální návrh ušitý přesně podle Vás namíru. Navíc osazený do Vašeho pozemku, respektující orientaci ke světovým stranám, což je základní nešvar zdánlivě levných typových projektů.